Kontakter

Kontakter

Svenska Tanso AB

Källebacksvägen 9
555 93 Jönköping
Telefon: +46 (0)36 36 85 00
Fax: +46 (0)36 36 85 85
E-mail: sales@tanso.se

Gnistbearbetning

Andreas Rosén

Sales Engineer - EDM

Telefon: +46 (0)36 31 16 69

E-mail: andreas.rosen@tanso.se

Johan Andersson

General Manager - EDM

Telefon: +46 (0)36 31 16 40

E-mail: johan.andersson@tanso.se

Victor Zeed

Sales Support - EDM

Telefon: +46 (0)36 31 16 46

E-mail: victor.zeed@tanso.se


Mekaniskt kol och grafit

Christer Carlén

Sales Engineer - Graphite Specialties

Telefon: +46 (0)36 31 16 36

E-mail: christer.carlen@tanso.se

Mikael Strengberg

Sales Engineer - Graphite Specialties

Telefon: +46 (0)36 31 16 35

E-mail: mikael.strengberg@tanso.se

Pär Holtz

Sales Engineer - Graphite Specialties

Telefon: +46 (0)36 31 16 44

E-mail: par.holtz@tanso.se

Sten Fransson

CEO

Telefon: +46 (0)36 31 16 32

E-mail: sten.fransson@tanso.se

Thorleif Ottosson

Sales Manager - Graphite Specialties

Telefon: +46 (0)36 31 16 42

E-mail: thorleif.ottosson@tanso.se


Fiberkompositer

Dan Sandvik

Manager - Composites MSc

Telefon: +46 (0)8 410 360 01

E-mail: dan.sandvik@tanso.se

Jasmin Ahlebro

Sales Engineer - Composites

Telefon: +46 (0)36 31 16 45

E-mail: jasmin.ahlebro@tanso.se

Oskar Hellsing

Sales Engineer - Composites

Telefon: +46 (0)36 31 16 68

E-mail: oskar.hellsing@tanso.se


Ugnsrenovering

Morgan Staaf

Sales Engineer - Furnace applications

Telefon: +46 (0)36 31 16 38

E-mail: morgan.staaf@tanso.se


Ekonomi

Lennart Geijersson

Accounting Manager

Telefon: +46 (0)36 31 16 49

E-mail: lennart.geijersson@tanso.se


Kvalitet och miljö

Stefan Thedeby

Production Coordinator

Telefon: +46 (0)36 31 16 60

E-mail: stefan.thedeby@tanso.se


Administration

Anna-Lill Sjögren

Sales support

Telefon: +46 (0)36 31 16 36

E-mail: anna-lill.sjogren@tanso.se